AKO STE PROPUSTILI: Lovrenova prva pobjeda u derbiju, Srna asistirao, a Dudu zabijao

Prve utakmice osmine finala donijele su neke zanimljive dvoboje. Šahtar Darija Srne i Eduarda da Silve također se približio četvrfinalu nakon pobjede nad Anderlechtom 3:1.

Borussia Dortmund slavila je protiv Tottenhama s 3:0 te je za sada najbliže prolasku dalje.

Veliku prednost pred uzvrat imaju i Liverpool, koji je svladao Manchester United 2:0 te Villarreal koji je protiv Bayer Leverkusena ostvario isti rezultat.

Zanimljivo je, međutim, da Lovren do sinoć nikada u dresu Liverpoola nije okusio slast pobjede protiv Manchester Uniteda. Pet je puta ranije sudjelovao u engleskom derbiju i isto toliko puta je izgubio. Ali i toj seriji je došao kraj pa je osjetio što znači pobjeda u derbiju. Ovo je, inače, bio prvi put u povijesti da su ove dvije momčadi igrale u jednoj europskoj utakmici.

Manchester Unitedu je ovo bio deseti poraz na gostovanjima u posljednjih 21 utakmicu. Engleski velikan, također, nije slavio u niti jednoj od poslejdnjih šest utakmica doigravanja u europskim natjecanjima. Upisali su pet poraza i remi.

2. Srna, Dudu, Jedvaj

Darijo Srna i Eduardo da Silva odigrali su odličnu utakmicu protiv belgijskog Anderlechta te su svojoj momčadi asistecijom odnosno golom pomogli sa dođu do velike, 3:1, prednosti pred uzvrat.

Tin Jedvaj odigrao je skoro cijelu utkamicu u porazu Bayeran kod Villarreala. Bivši dinamovac je u petoj minuti sudačke nadoknade zaradio drugi žuti karton pa je morao napustiti travnjak. Prvi je dobio nakon grubog starta u 76. minuti, a drugi u petoj minuti sudačke nadoknade zbog igranja rukom.

Izvor: net.hr