Dinamo, Hajduk i Osijek bez europske lige koju je Rijeka dosegla još ranije

Nažalost, sva četiri naša predstavnika eliminirana su iz europskih natjecanja, s time da je Rijeka još prije stekla pravo nastupa u Europskoj ligi.  Evo kratkog pregleda…

Rijeka – Olympiacos 0-1 (0-1)

Nogometaši Rijeke nisu se uspjeli plasirati u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnom susret završne runde kvalifikacija na Rujevici izgubili od Olympiacosa 0-1 i tako upisali i drugi poraz nakon 1-2 iz prve utakmice. Pogodak odluke zabio je Marko Marin u 25. minuti utakmice. Rijeka je tijekom utakmice imala nekoliko lijepih prilika, a najbolje su promašili Gordon u 22. minuti kada je glavom s pet metara pucao pored gola, te Matei koji je u 79. minuti izašao sam ispred vratara Olympiacosa i odlučio ga matirati lobom, ali je promašio cijeli gol.

Skenderbeu – Dinamo 0-0 (0-0)

Nakon neriješenih 1-1 u prvoj utakmici na Maksimiru, zagrebački Modri ponovno su remizirali s predstavnikom Albanije, a njihov pogodak u gostima pokazao se presudnim za prolaz u skupinu Europske lige. Naime, dvoboj u Elbasanu završio je bez pogodaka te je Dinamo prekinuo svoj višegodišnji niz igranja jesenskog euro-nogometa u skupinama Europske lige ili Lige prvaka.

Hajduk – Everton 1-1 (1-0)

Momčad splitskog Hajduka u poljudski je uzvrat ušla sa zaostatkom 2-0, no zaostatak je prepolovila vrlo lijepim pogotkom Radoševića iz daljine u 43. minuti.Na samom početku drugog poluvremena, Sigurdsson je iz još veće daljine prebacio Stipicu za izjednačenje na 1:1. Splićani su u 65. minuti imali i priliku s bijele točke, no udarac Saida obranio je Pickford. Everton je tako potvrdio prolazak.

Austria Beč – Osijek 0-1 (0-0)

Osijek je uspio svladati bečku Austriju na gostovanju u St. Pöltenu, no zahvaljujući pobjedi 2-1 iz Gradskog vrta Austrijanci će igrati u skupini Europske lige. Pogodak za pobjedu Osijeka u uzvratu postigao je Boban u 62. minuti utakmice, nakon što je u igru ušao na poluvremenu umjesto Pušića. Hrvatski će nogomet tijekom jeseni tako predstavljati aktualni prvak Rijeka, koja će suparnike u skupini Europske lige doznati na ždrijebu u petak.