Halilović: “Ja svojim igrama sve pokazujem, nije na meni da odlučujem”

Hrvatski nogometaš Alen Halilović, s četiri pogotka najbolji hrvatski strijelac a s tri  dodavanja najbolji hrvatski asistent u Španjolskoj, pružio je u utorak novu veliku partiju kojom je poslao poruku izborniku Anti Čačiću pola godine prije početka Europskog prvenstva u Francuskoj.

Vezni nogometaš Sportinga iz Gijóna postigao je dva pogotka u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala kupa protiv Betisa koja je završila sa 3-3, no zbog gostujućeg poraza od 0-2 dalje idu zeleno-bijeli iz Seville.

“Zadovoljan sam kako je ekipa igrala i mislim da smo zaslužili proći. Bili smo bolji od Betisa, ali ovo je nogomet i ne prolazi uvijek bolja ekipa”, rekao Halilović u razgovoru za Hinu.

Halilović nije igrao u prvom susretu jer ga je trener čuvao za prvenstvo, a u uzvratu ga je uveo u 45. minuti pri rezultatu 1-1. Samo minutu kasnije 19-godišnjak je na desnoj strani krenuo prema sredini te s oko 25 metara lijevom nogom odapeo udarac nakon kojeg je lopta odsjela u donjem desnom kutu vratara Betisa za vodstvo od 2-1.

U 71. minuti je nakon igranja gostujućeg braniča rukom u kaznenom prostoru,Halilović uzeo loptu, stavio je na bijelu točku pa ju odmjerenim udarcem poslao u lijevi donji kut, a vratara u desni.

Trener Abelardo Fernández bio je nakon utakmice ponosan na Halilovića i momčad.  “On i ekipa bili su za deset. Učinili su ogroman napor. Ovo je bio samoubilački napad u pokušaju da stignemo rezultat iz prve utakmice”, naglasio je Fernández.

Halilović je sada s četiri pogotka najbolji hrvatski strijelac u Španjolskoj, najjačoj ligi na svijetu s najskupljim igračima od kojih Ronaldo, Messi i Neymar konkuriraju za Zlatnu loptu. Ivan Rakitić je u dresu Barcelone zabio ukupno tri gola, a Realovi Luka Modrić i Mateo Kovačić po jedan, baš kao i napadač Málage Duje Čop.

“Igrati i postizati pogotke u najboljoj ligi na svijetu je odlično za mladog igrača poput mene. Svakom sekundom na terenu i svakim golom nastojim zahvaliti treneru i klubu što su tako dobri prema meni”, napomenuo je.

Alena Halilovića, člana mlade reprezentacije do 21 godine, novi izbornik Ante Čačić nije zvao za utakmice protiv Malte, Bugarske i Rusije što je iznenadilo španjolske novinare.

“Ja svojim igrama sve pokazujem. Nije na meni da odlučujem”, rekao je.