Kovačić prvijenac za Real Madrid zabio u 70. minuti

REAL MADRID priredio je pravi vatromet golova svojim navijačima na oproštaju od Lige prvaka. Na Santiago Bernabeuu stradao je švedski Malmö kojemu su Cristiano Ronaldo, Karim Benzema i Mateo Kovačić zabili za 8:0.

Luke Modrića nije bilo u kadru, a Kovačić je od prve minute zauzeo njegovo mjesto u veznom redu s Casemirom i Iscom, iza Jamesa Rodrigueza.

Šou je počeo u 12. minuti kada je Isco namjestio Karimu Benzemi za 1:0. Još 12 minuta kasnije ponovo pogađa Francuz, a pomogao mu je Ronaldo, koji u 39. iz slobodnog udarca sjajnim udarcem donosi Realu 3:0.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme Ronaldo na asistenciju Danila zabija iz blizine za 4:0. A tek se zagrijao… Tri minute kasnije zaključio je hat-trick niskim udarcem kroz gužvu sa 10-ak metara, a Real je već imao 5:0, no tu nisu stali.

Rekordni Ronaldo i Real

Još devet minuta kasnije Ronaldo je ponovo pronašao mrežu i zabio svoj četvrti gol na utakmici i 11. u Ligi prvaka. Time je ušao u povijest kao prvi nogometaš koji je u grupnoj fazi postigao dvoznamenkasti učinak. Na listi strijelaca ove sezone prvi Ronaldovi konkurenti, čak četvorica, imaju samo pet golova.

Kad je završio Cristiano, došao je konačno red i na Matea Kovačića koji je sa 11 metara neometan pogodio mrežu 7:0. Hrvatskom veznjaku ovo je prvi pogodak za Real otkako je stigao iz Intera krajem kolovoza.

Priču je zaključio onaj koji ju je i započeo, Benzema svojim trećim golom na utakmici i četvrtim u Ligi prvaka ove sezone.

Srna i Eduardo poraženi, ali ostaju u Europi

Real Madrid je u skupini A i prije zadnjeg kola osigurao ‘jedinicu’, a PSG drugo mjesto i prolaz i osminu finala. Bilo je upitno tek tko seli u Europsku ligu. Šahtar i Malmo su zadnjih 90 minuta dočekali bodovno poravnati (3), ali je ukrajinski sastav bio bolji u međusobnom susretu.

PSG je u Parizu pobijedio Šahtar s 2:0 golom Lucasa u 57. minuti na asistenciju Zlatana Ibrahimovića koji je u 87. zabio za 2:0. Darijo Srna je odigrao cijeli susret za goste, dok je Eduardo da Silva na terenu proveo 78 minuta.

Šahtar i Malmo su osvojili po tri boda, no Šahtar ide u Europsku ligu jer je bolji u međusobnom skoru.