LUDA HRVATSKA NOĆ: Zabili Eduardo, Rakitić, Mandžukić i Modrić

Uspješna noć za hrvatske nogometaše i hrvatski nogomet i općenito divna noć za sve ljubitelje nogometa.

Sve je počelo Eduardovim pogotkom u ukrajinskom Kupu. Bivši hrvatski reprezentativac zabio je na gostovanju kod Oleksandrije te tako spasio svoj Šahtar od poraza (1:1). To je bio ukupno 11. pogodak Eduarda za Šahtar ove sezone i trenutno je najbolji strijelac ukrajinskog doprvaka.

Nakon uzbuđenja u polufinalu ukrajinskog Kupa, na red su došli prvenstveni ogledi u Italiji i Španjolskoj. Mario Mandžukić zabio je pogodak za svoj Juventus u razbijanju Lazia s 3:0, a doslovce  nekoliko minuta prije njega Ivan Rakitić zabio je četvrti pogodak Barcelone u srazu s Deportivom La Coruna (pobjeda Barce 8:0).

Za Rakitića je to bio ukupno osmi pogodak za Barcu u svim natjecanjima ove sezone, dok je Mandžukić po 11. put poentirao za Juve u svim natjecanjima.

I onda šlag na kraju. Luka Modrić zabio je sjajan pogodak za svoj Real, ukupno sedmi ligaški i deseti u karijeri za Los Blancose.

Jürgen Klopp slavio je prvu pobjedu u Merseyside derbiju, na Anfieldu je Liverpool s uvjerljivih 4:0 pobijedio Everton, a Dejan Lovren za redse je odigrao cijelu utakmicu.

San Bilićevog West Hama o Ligi prvaka još živi nakon što su na Upton Parku s 3:1 pobijedili Watford. Carroll je u 11. minuti otvorio seriju, a pobjedu je golovima u 45. i 53. minuti iz jedanaesterca potvrdio Noble. Gosti su tek smanjili preko Prodla u 64. minuti.

Izvor: net.hr